České Sphynx fórum - Sphynxíku není nikdy dost!

http://www.sphynxclub.cz

České Sphynx fórum -> Český Sphynx Club -> na truc

1. Lenka
    Neregistrovaný
    # 11. 2. 2013 21.17 | na podlahu | Odpovědět Windows XP Firefox 18.0
    Ahoj všem. Co byste doporučili paničce třech čičin a z nich dvou sphznxíků aby dělala, když jí shpynxí kocourek dělá naschvál - natruc hovínka občas. Už je to delší dobu, co jsem vypozorovala, že to dělá, aby na sebe upozornil a dal najevo, že se mu něco nelíbí. Pracuji z domu hodně, a když ho nepustím do pracovny někdy, odnese to podlaha. Ostatní to nedělají. Je paličatý zatím a je mu 2roky za 3dny. Děkuji
  2. Pan Reklama
    Reklama

Reklama
    Věk: 257
    Založeno: 29. 5. 1980 11.14
    # 11. 2. 2013 21.17 | Odpovědět
  3. sphynxclub
    Neregistrovaný
    # 13. 2. 2013 23.41 | truc | Odpovědět Windows 7 Firefox 18.0
    No, pokud tomu dobře rozumím, kocourkovi se nelíbí, že se před ním zavřete v pracovně nebo jde ještě o něco jiného?
    V pracovně Vám překáží?
    Myslím že pokud jde o vstup do pracovny bude prosazovat svou.
    Asi bych zkusila kocourka zabavit pohrát si s nim, pomazlit a když by byl unaven šla bych do pracovny,ale asi bych byla otrokem, pokud v pracovne vadí, bude muset pochopit, že si svou neprosadí.

kamarádka Markét radí :)

Chce to odvést jeho pozornost
    Za hovínko trest a když hovínko nebude,tak odměna
    Mnoho štěstí
  4. lenka
    Neregistrovaný
    # 14. 2. 2013 7.51 | na truc | Odpovědět Windows XP Firefox 18.0
    Dělá to vždy, když se mu něco nelíbí, či když něco nedostane v čase , který si určí sám. Máme samozdřejmě velmi blízký vztah, trávím s kočkama hodně času. Příjde mi to, že si na mně zvykl hodně a prostě se dožaduje dál svého. Už dostal na zadek několikrát za pokakanou podlahu. Nevím jestli si z toho něco dělá, protože pak po chvíli přiběhne, jako by se nic nestalo a lísá se. Jsem z něho už nešťastná. Nebaví mně být na něj naštvaná, ani ho trestat. Pak zbývá jediné a to, že si nechám všechno llíbit a budu poslouchat já jeho???? Je pravda, že nemáme režim pamlsků za odměnu....
  5. Sphynx
    Moderátor

Věk: 37
    Založeno: 22. 8. 2012 23.29
    # 14. 2. 2013 12.07 | sphynxclub | Odpovědět Windows 7 Firefox 18.0

Dáváte mu na zadek???
    Nezlobte se, ale kočka není pes ... nerozumí tomu a takto to nefunguje!
    Jaké jste si to udělala, takové to máte.
    Kočka se nebije, můžete jí při přistižení pokárat (zvednout hlas, zasyčet, max chytit jako to dělá matka koťátkům za kůži na krku.)

Zkuste to s těma pamlskama.

Cami a Toyi
  6. Markéta
    Neregistrovaný
    # 14. 2. 2013 18.52 | Odpovědět Windows 7 Chrome 24.0.1312.57
    Zdravím.

Každá kočička je jiná. Má jinou povahu, jinak vnímá věci a jinak se s nimi vyrovnává. Je možné, že vaše kočička je citlivější a vyžaduje pevný režim , jako malé dítě a dělá jí dobře, když má vše svůj řád a daná pravidla a kldině i přibližně přesné časy na oblíbené činnosti. Hraní, jídlo. Pokud vše není jak má být, v kočičce to vyvolává nespokojenost, nejistotu, možná i úzkost a protože nám neumí říct : "Hele Lenko, proč už to neděláme jako dřív? Tak jak to mám rád....když to tak neděláme bojím se." Tak hodí bobek. Jako výstrahu "něco je v nepořádku". Budete sama muset vypátrat, co mu vadí. Sphynx je velmi závislý a kontaktní tvor a pokud pracujete hodiny v pracovně zavřená, on cítí, že tam jste a chce za vámi a nemůže, je to frustrující. Zkuste najít kompromis. Dělat si třeba během práce krátké přestávky na pomazlení a na hraní. Nabídněte pamlsek nebo novou hračku, jsou různé interaktivní hračky, co zabaví i na delší dobu http://www.zoohit.cz/shop/kocky/hracky/zabava http://www.zoohit.cz/shop/kocky/hracky/zabava/122125
    Případně berte kočičku do pracovny a stanovte pravidla, třeba, že vám smí spát na klíně nebo na židli na dece,ale nesmí vám courat po stole a papírech, klávesnici a zlobit. Když bude tam kde být má, dejte pamlsek, klidně, tiše promlouvejte a hlaďte. Jak bude prudit, mějte hlasitý a přísný hlas, zavolejte výrazně NE a kočku umístěte tam kam smí, případně jí při vstupu na "zakázaná místa" postříkejte vodou s pár kapkami citronu, klidně z rozprašovače nebo udělejte hluk (triangl, lžící na hrnec). Opět chválit a mazlit, odměnit, když bude v klidu kde má. V horším případě, kdy bude kočička vyžadovat opravdu přesný režim, jinak bude nervní, dopřejte jí ho. Kočky milují stereotyp a pravidelnost. Třeba to v ní opravdu vyvolá pocit jistoty a nebude vás při pár hodinách práce postrádat. Když už přece jen bobana najdete, neřešte to pokud není úplně čerstvý. Kočka by pak nevěděla za co a proč je kárána. Pokud je zcela čerstvý nebo jste událost přímo viděla, kočku dejte k bobku, nasaďte obvyklý nazlobený ton, hlasité NE a můžete kočku lehce klepat jedním prstem po čumáku, to nemají rádi a může to být jistá forma trestu. Kočku pak i s bobkem odneste na toaletu. Nikdy neplácáme po stehnech, zadku apod.

Zajímal by mě ještě vztahy a hierarchie ve smečce...a taky zda je kastrovaný.

A pro naprostý klid v duši bych nechala vyšetřit trus na přitomnost parazitů, bakterií atd. Někdy se může stát, že kočka se snaží poukázat na nemoc.

Držím palec, ať najdete svůj kompromis a aby se váš malý hysterik zklidnil.
  7. Thunder
    Uživatel

Věk: 36
    Založeno: 22. 8. 2012 18.02
    # 14. 2. 2013 19.05 | Odpovědět Windows 7 Chrome 24.0.1312.57
    Jsem se zapomněla přihlásit :-)

Markéta, Maty a Najťuš a Vendelínek
  8. lenka
    Neregistrovaný
    # 22. 3. 2013 9.49 | na podlahu | Odpovědět Windows XP Firefox 19.0
    Ahoj všem, kteří přispěli radou. Velmi děkuji a vážím si toho. Nechala jsem udělat testy, které stály přes 5tis., bohužel na všechny kočky dohromady, jinak bych to finančně nezvládla. Pozitivní je Coronavirus, Tritrichomonada a Giardia. Od posledně, žádné kakání na podlahu.
  9. Marek123
    Neregistrovaný
    # 15. 8. 2015 10.58 | počůrávání | Odpovědět Windows 7 Chrome 44.0.2403.155
    Kocourek (sphynx) se mi asi týden po přestěhování ke mě domů začal počůrávat. Jednalo se dle mého o dvojí druh počůrávání. První bylo značkování (u dveří, na postel apod, malá dávka), druhé bylo jako protest, několikrát dokonce přímo přede mnou (bylo toho hodně a bylo to jako projev žárlivosti). Byly mu už cca 3 roky.

Těžko říct, co pomohlo, ale nechal jsem ho s těžkým srdcem vykastrovat a pokaždé, když jsem našel loužižku, tak jsem oproti všem radám postupoval jako u psa: chytnout za hřbet, vymáchat mu v tom čumák (chudák chytil z toho i vyrážku), vyčinit důražně slovně, párkrát plesknout přes hřbet a pak ještě odnést do písku na záchůdek s vysvětlením, že tam se čůrá. Vždycky zalez do největšího rohu a tam zůstal několik hodin. Když jsem ho šel zkontrolovat, trochu jsem ho ještě vždycky sprdnul, aby věděl, že jsem naštvanej a že něco provedl. Ke konci už pak na zvýšený hlas reagoval vysloveně submisivně/omluvně.

Trvalo to cca měsíc, možná dva a čůrat přestal.

Takže radám, že na sphynxe jen po dobrém (nikdy netrestat apod) nevěřím. Vše je třeba s rozumem a citem. Sphynx je (sociálně) extrémně inteligentní a když vidí, že mu něco projde, tak to dělá dál :).

České Sphynx fórum -> Český Sphynx Club -> na truc

Do fóra nemůžete psát. Vaše IP je v internetových černých listinách označena, že rozesílá spam. Kontaktujte svého poskytovatele internetu Massachusetts Institute of Technology pro více informací a aby to vyřešil.
RSS tohoto tématu
Přihlášení: Login Heslo