České Sphynx fórum - Sphynxíku není nikdy dost!

http://www.sphynxclub.cz

České Sphynx fórum -> Sphynx nejčastější otázky a odpovědi -> Sphynx nejčastější otázky a odpovědi

 1. sph
  Administrátor

  avatar
  Věk: 19
  Založeno: 21. 8. 2012 17.59
  Příspěvků: 22
  # 5. 9. 2012 15.42 Windows 7 Firefox 15.0
  Kotě s PP nebo bez PP

  Proč kotě s PP?
  1. mám jistotu, že kočka odpovídá plemeni
  2. chovatel musí dodržovat chovatelský řád
  3. mám v ruce kupní smlouvu, v případě problému se mám kam obrátit
  4. správný chovatel mi kdykoliv ochotně poradí
  5. kotě je socializované, očkované a odčervené testované na genetické choroby

  Proč ne kotě bez PP?
  1. nemohu poznat, jestli je kotě daného plemene či nikoliv
  2. množitel nemusí dodržovat nic a množí čistě pro zisk
  3. kotě nemusí být očkované ani základní vakcínou, natož odčervené
  4. může mít skryté nemoci a genetické vady, které se projeví později
  5. v důsledku můžete mít víc starostí než radostí a prázdnou peněženku

  Co si připravit na příchod sphynxíka

  Pelíšek, misku na vodu, misku na žrádlo, hračky, škrabadlo, krmivo, stelivo, kočičí záchůdek, kleštičky na drápky, přepravku. Zkontrolujte domácnost, jestli na sphynxíka nečeká nebezpečí např. jedovaté kytky, různé chemické přípravky…atd. Nezapomeňte se u chovatele informovat na jaké stelivo a krmivo byl sphynxík zvyklý, aby alespoň první dny bylo stejné jako u chovatele.

  Sphynx a zima

  Na první pohled na Vás může působit, že je sphynx citlivější na chlad. Ale není to pravda. Nevěřte tomu, že se musí i doma oblékat. Sphynx si najde vždycky teplé místečko např. pod dekou na gauči, v pelíšku na topení, u Vás v náruči atd.

  Sphynx a strava

  Musí být kvalitní a pestrá jako u každého plemene koček, jen se třeba vyvarovat granulím s vysokým obsahem tuku. Jelikož sphynx má díky své nahatosti rychlejší metabolismus a nestačí ho zpracovat a tím mohou mít například i dlouhodobé průjmy.

  Sphynx a základní péče

  Koupání: Sphynxíkovi myjeme kůži, takže se nedoporučují vlasové šampóny. Vhodná jsou např. tuhá dětská mýdla, různé dětské sprchové gely….každý sphynx je jiný a každému vyhovuje něco jiného.

  Oči a drápky: Oči sphynxíků je třeba čistit častěji. Díky absenci řas, se více tvoří ospalky. Drápky čistíme vlkými ubrousky a stříháme pravidelně asi 1x týdně.

  Uši: Při první návštěvě veterináře, který vidí Sphynxí uši poprvé Vás může vyděsit konstatováním, že sphynx v nich má svrab. Nenechte se vyděsit. Kvůli absenci chloupků, prach a nečistoty uváznou v uších a ne na srsti, také se v nich tvoří více tmavý maz.

  Steliva:

  Hrudkující
  :Hrudkující stelivo se většinou skládá z horninového materiálu bentonitu, který při kontaktu s tekutinou nabobtná. Takto vzniklé hrudky mají pevnou a plochou konzistenci. Tvorba hrudek v kočkolitu usnadňuje jejich odejmutí a tím i čištění kočičí toalety.

  Nehrudkující: Nehrudkujíci podestýlky absorbují velké množství tekutiny a pachu výjimečným způsobem. Odpadne Vám každodenní vybírání vzniklých hrudek.

  Rostlinné stelivo: Tento kočkolit je 100% biologicky odbouratelný a skládá se většinou ze dřeva, starého papíru, slámy nebo jiných rostlinných materiálů. Rostlinné stelivo je k dostání jako hrudkující nebo nehrudkující.

  Silikátové stelivo: Silikátové stelivo se vyznačuje velmi rychlou savostí a pohlcením zápachů. Toto stelivo může, díky své porézní struktuře, pojmout takřka stejné množství vlhkosti jako samo váží. Silikáty jsou relativně bezprašné a vysoce efektivní.

  Podrobnější popis a informace najdete tady na stránkách chovatelské stanice Mooncat.cz http://www.mooncat.cz/pece-o-sphynxe.html
 2. Pan Reklama
  Reklama

  Reklama
  Věk: 254
  Založeno: 17. 9. 2000 12.11
  Příspěvků: 4189
  # 5. 9. 2012 15.42

České Sphynx fórum -> Sphynx nejčastější otázky a odpovědi -> Sphynx nejčastější otázky a odpovědi


Téma uzamčeno.
RSS tohoto tématu
Přihlášení: Login Heslo