České Sphynx fórum - Sphynxíku není nikdy dost!

http://www.sphynxclub.cz

České Sphynx fórum -> Sphynx, péče a zdraví -> Sphynx a zoubky

1. SandraL.
    Uživatel

Věk: 44
    Založeno: 23. 8. 2012 14.13
    # 28. 8. 2012 18.39 | Vše okolo zoubků | Odpovědět Windows 7 Firefox 14.0.1
    Pište své zkušenosti, rady i problémy se zoubky u svých sphynxíku.

Sandra, Mumi, Muty a Bejby

2. Neregistrovaný
    # 28. 8. 2012 18.53 | Nase zuby | Odpovědět Mac OS X Safari 7534.48.3
    Nase bobiky su stare rok a pol , zuby cistime kefkou prakticky od ich prichodu k nan- nemaju to rady, ale toleruju. Denne resp. Obden - cistenie detskou zubnou kefkou TePe s mikroskopickym mnozstvom zubnej pasty curasept ADS 712 - tip od oldy fojtika- funguje to- baby si zvykli- zuby a dasna ako remeň:(
  3. SandraL.
    Uživatel

Věk: 44
    Založeno: 23. 8. 2012 14.13
    # 28. 8. 2012 19.07 | RE: Nase zuby | Odpovědět Windows 7 Firefox 14.0.1
    U Oldy Fojtíka na webu se najde hodně dobrých tipů. Já jsem ted ráda, že jsou jaké jsou. Sphynxíci sami o sobě mývají problémy se zoubky. Mumik má 5 a osm měsíců. Čistily jsme je ted trošku ultrazvukem, když byl pod krátkou a šetrnou narkozou kvůli čištění slzných kanálků. Dýl ho nemůžu a ani nechci pod narkózu dát. Má HCM.

Sandra, Mumi, Muty a Bejby

4. Neregistrovaný
    # 28. 8. 2012 19.17 | Odpovědět Mac OS X Safari 7534.48.3
    Nuz, na slovensku testovanie hcm velmi "nejede" . Sme tu v tomto akisi prispati . Mam dokonca pocit, ze boom sphynxov ( mame doňakov) pomerne rychlo odznieva. Nasa vetka- mila a skusena- nema s tymiti tormi ziadne skusenosti- sme jej jedini sfynxi klienti- a prax ma pomerne vlku. Nastastie su bas( zatial a dufam na dlho) zdrave. Davame preventivne imunoglukan - detsky/ ludsky. A tesime sa z ich dobrej kondicie. Dady ma trochu gingivitidu okolo rezakov- potierame vatovou tycinkou s zibnou vodou curasept. Citala som o velmi dobrom dezinfekcnom ucinku chloru v nizkych koncentraciacgbna dutinu ustnu- u babatok som to neskusala- my ludia to pouzivame.
  5. Thunder
    Uživatel

Věk: 36
    Založeno: 22. 8. 2012 18.02
    # 28. 8. 2012 20.04 | Odpovědět Windows 7 Chrome 21.0.1180.83
    My teda zoubečky nečistíme Najťuš je má ucházející, dásně hezké. Matý má ale zuby doslova černé a dásně vzhledem ke stavu zubů zdravé...jen kolem horních špičáků to má lehce do červena. Asi 1mm kolem zubu. Ale vzhledem k léčbě jiných záležitostí šlo tohle stranou. Ubidím co bude pak, dám mu na ty dásně asi papat Kelp, ale nevím zda mu je nechám čistit. Mám strach z narkozy Každopádně má všechny, nic ho nebolí, papá pěkně.

Markéta, Maty a Najťuš a Vendelínek
  6. Pan Reklama
    Reklama

Reklama
    Věk: 298
    Založeno: 27. 2. 2018 0.30
    # 28. 8. 2012 20.04 | Odpovědět

7. Neregistrovaný
    # 28. 8. 2012 21.33 | Odpovědět Mac OS X Safari 7534.48.3
    Nase su mladica1 a 1,5r preto neviem posudit, ci umyvanie zubov ma efekt. Kazdom priade - ak by sme ich zbavili co i le jednej narkozy( o peniazoch, ktore ostanu na mlsky ani nehovorim) , tak by to blo fajn:)
  8. Sphynx
    Moderátor

Věk: 37
    Založeno: 22. 8. 2012 23.29
    # 28. 8. 2012 23.55 | Zoubky | Odpovědět Windows 7 Firefox 14.0.1
    S Toyinkou jsem byla na čištění kamene, narkóza moc nezapůsobila a tak jsem se rozhodla, že už to absolvovat nebudeme, vet říkal že to ani není třeba.Dle mě jí dal slabou narkózu, přeci jen je to sphynx!
    Cami má zoubky v pořádku.
    Nečistíme, dáváme mlsky na zoubky.
    I kyž bych se měla porozhlédnout po "nějaké řase"

Smiesok: Donove na genetickou nemoc HCM netrpí, proto se netestují.
    Ale, pokud budete odpovídat na HCM tak se přesunem do fóra o HCM At´v tom máme hezky pořádek

Cami a Toyi
  9. Mooncat.cz
    Uživatel

Věk: 52
    Založeno: 4. 9. 2012 19.47
    # 4. 9. 2012 20.04 | Sphynxí zoubky | Odpovědět Windows 7 Opera 12.02
    Pár mých zkušeností (komplet naší sphynxí péče mám na svém webu):

Pokud by to vypadalo na zánět dásní, velice se nám osvědčil gel Curasept ADS 350 a tím dásně a zoubky 2x denně potíráme. Curasept koupíte v lékárně, je to gel s vysokým obsahem chlorhexidinu, působí antiplakově, antibakteriálně a protivirově, nemá vedlejší účinky, nevzniká na něj rezistence a není vstřebatelný zdravou tkání. Je na způsob veterinárního gingisanu, ale silnější, levnější a větší.

Příznaky onemocnění chrupu: zapáchající dech, zubní kámen, oranžově hnědý povlak na zubech, oteklé, červené, příležitostně krvácející dásně, snížená chuť k jídlu, uvolněný nebo chybějící zub a zubní kaz.

Pokud je již zánět rozběhlý a nechcete kočku ládovat antibiotiky, doporučuji používat Koloidní stříbro a to týden 3x denně 1,5ml/kg a následně 2-3x denně 1ml nakapat do papuly až do úplného vyléčení a jako prevenci dávat mořské řasy Kelp (Ascophyllum Nodosum), viz. níže. Tímto způsobem jsme se zánětu zbavili po mnoha letech, kdy antibiotika včetně kortikoidů byly neúčinné. Granulky na zoubky u nás nefungovaly vůbec.

Prevence
    Jako prevence proti zubnímu kameni a plaku slouží přípravek Plaque off animal. Jedná se o čistě přírodní prostředek, jak uvádí popiska - vybrané mořské řasy. Je to jako vždy o tom, že přípravky pro zvířátka jsou vcelku dobrý byznys, takže mi vrtalo hlavou, z čeho se to vlastně skládá, neboť pojem "vybrané mořské řasy" uvedený na složení je fakt přesný. No a výsledek? Jedná se o řasu Ascophyllum nodosum, bývá též pod názvem Kelp, kterou koupíte za necelých 5,-USD a to skoro půl kila pokud to budete kupovat jako já v USA a v Česku dáte za kilčo cca 300,- kaček. Osobně jsem vyzkoušel, účinky (i smrad) jsou stejné a velmi pozitivní jsou i recenze zahraničních chovatelů.
    Mořské řasy Kelp k prevenci koupíte u nás zde: http://holisticshop.cz/obchod/index.php?idvyrb=59&akc=detail

Takže toliko naše zkušenosti se zoubky čtyř sphynxíků, kočkám zdar, Olda a jeho nahatá banda
  10. JanaK
    Uživatel

Věk: 38
    Založeno: 30. 8. 2012 18.27
    # 21. 9. 2012 17.41 | Odpovědět Windows XP Chrome 21.0.1180.89
    Jejda, no, ehm.. cisteni zoubku..to je orisek.. nastesti holky maji zatim zoubky zdrave a ciste, takze tak 2x za tyden (vickrat nam to nedovoli) nastrikame zubni pastu ve spreji. ale i tak potom hrozne nadavaji

Jana & Melody & Sunshine

České Sphynx fórum -> Sphynx, péče a zdraví -> Sphynx a zoubky

Do fóra nemůžete psát. Vaše IP je v internetových černých listinách označena, že rozesílá spam. Kontaktujte svého poskytovatele internetu General Electric Company pro více informací a aby to vyřešil.
RSS tohoto tématu
Přihlášení: Login Heslo